Adoracją w Panewnikach dnia 16 stycznia „U Żłóbka" rozpoczęliśmy niemniej pracowity jak poprzedni, rok 2011. Następnego dnia odbył się Koncert Kolęd organizowany przez Chór Bel Canto w Chudowie. W dniu 28 marca w Kościele Parafialnym w Przyszowicach nasz chór wziął udział w IX Spotkaniach z Pieśnią Pasyjną. Dzięki warsztatom śpiewaczym, które przeprowadzone zostały w Wiśle Chór „Skowronek" wziął udział w XVIII Regionalnym Przeglądzie Pieśni „Śląskie Śpiewanie im. Adolfa Dygacza "organizowane przez zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK. Eliminacje odbyły się Domu Kultury w Czerwionce – Leszczynach. Wielka radość ogarnęła chórzystów, kiedy okazało się, że zakwalifikowaliśmy się do kolejnego etapu przeglądu. Drugi etap zorganizowany w Domu Kultury w Piekarach Śląskich 11 maja był przepustką do otrzymania indywidualnego zaproszenia do siedziby IMG 0780pZespołu ŚLĄSK w Koszęcinie za udział w Koncercie Galowym.  Piknik w ogrodach siedziby zespołu, poczęstunek i coś dla ducha, czyli występ laureatów przeglądu i samego Zespołu ŚLĄSK były dla członków chóru SKOWRONEK wielkim przeżyciem. Otrzymaliśmy także pamiątkowe dyplomy i prezenty.

Kwiecień 2011 roku to kolejna edycja Koncertu Pieśni Sakralnych im. Ks. G.G. Gorczyckiego w Gierałtowicach organizowana przez Chór „Skowronek". XIX – ta edycja wpisała się w ramy Międzynarodowego Festiwalu poświęconego kapelmistrzowi kapeli katedralnej na Wawelu. Pierwsza odsłona imprezy odbyła się w sobotę. Wypełniły ja występy chórów z Gminy Gierałtowice – Bel Canto z Chudowa, Słowik z Przyszowic, Cecylia z Paniówek i Skowronek z Gierałtowic. Druga odsłona w niedzielę to popis puzonistów. Koncert wypełniała głównie muzyka van Beethovena. Zabrzmiała słynna „Symfonia Losu", czyli V symfonia c-moll. Ogromnie wrażenie na słuchaczach zrobił także chorał z symfonii „Odrodzenie" Mieczysława Karłowicza, „Christus Faktus Est" Antona Brucknera oraz „Chór Pielgrzymów" Ryszarda Wagnera.


Maj 2011 roku był dla chóru miesiącem bardzo wytężonej pracy. Zgłosiliśmy bowiem swój udział do uczestnictwa w Koncercie Pieśni Maryjnych MAGNIFICAT. Tutaj także spotkało śpiewaków chóru miłe zaskoczenie, bo oto wspaniały występ w Koncercie konkursowym, który odbył się w Kościele Pw. Św. Jacka w Gliwicach – Sośnicy pozwolił zająć III miejsce i zakwalifikować się do wrześniowego Koncertu Finałowego w Piekarach Śl..

W dniu 21 maja Chór SKOWRONEK uświetniał obchody 90 – tej rocznicy III Powstania Śląskiego w Gminie Gierałtowice, a już 12 czerwca wziął udział w kolejnej edycji ŚLĄSKICH GODÓW GMINY GIERAŁTOWICE, która po rocznej przerwie spowodowanej powodzią w 2010 roku, została zorganizowana przy współpracy Urzędu Gminy, GOK i innych Stowarzyszeń.

W ramach obchodów Dnia Rybnika chór uczestniczył 19 czerwca w obchodach 90 – tej rocznicy III Powstania Śląskiego. Dzień 17 wrzesień był dla chóru dużym wyzwaniem. Wśród najlepszych wykonawców wyłonionych w drodze koncertów konkursowych, które odbyły się w Kościołach śląskich, Chór Skowronek stanął na stopniach Kalwaryjskiej Świątyni i zaśpiewał swój występ w Koncercie Finałowym Pieśni Maryjnych MAGNIFICAT – 2011. W dniu 8 października mimo bardzo niesprzyjającej pogody członkowie chóru wzięli udział w Zjeździe Chórów i Orkiestr na Zadolu, który rozpoczęła Msza Św. w Bazylice w Panewnikach. Koncert Finałowy Konkursu o Puchar Przechodni Okręgu Rybnickiego im. Reinholda Tronta odbył się 5 listopada, nasz chór zajął 5 miejsce w ogólnej klasyfikacji chórów zrzeszonych w okręgu. Koncertem Kolęd przed Pasterką zakończyliśmy bardzo pracowity rok 2011.