Kolęda na wigilijny wieczór

fot2wTo szczególny wieczór a kolęda jest głęboko w naszych sercach i naszych wspomnieniach z dzieciństwa, kiedy siadało się obok choinki i śpiewało kolędy "Cicha noc" , "Bóg się rodzi" , "Przybieżeli do Betlejem" . Dzisiaj ten zwyczaj zastąpił włączony telewizor gdzie zawodowi artyści śpiewają kolędy i choć robią to bardzo pięknie, to nie to samo. Niech nasze śpiewanie przypomina tamten czas. Żywa kolęda ma inną wartość.
Ćwiczyliśmy pilnie przez dwa miesiące aby zaśpiewać przed pasterką. Próby to praca ale też przyjemność i radość z wspólnego śpiewania.

fot1wKoncert  zwykle wymusza na nas skupienie ale ten koncert przed pasterką  jest szczególny to koncert gdzie śpiewamy znane wszystkim kolędy, nie ma tu miejsca na błędy a poza tym ma być pięknie i uroczyście świątecznie. To koncert gdzie co roku przychodzi coraz więcej chętnych posłuchania kolęd. Stąd nasza trema.

Koncertem wigilijnym zamykamy i podsumowujemy rok. Czy był dobry?  Są jak to zwykle bywa i blaski i cienie. Pierwszym i głównym problemem jest  malejąca ilość chórzystów. W tej sprawie liczymy na was, przyjdźcie do nas, zaśpiewajcie z nami. Chór Skowronek to przecież nasze wspólne dobro, nasze lokalne dzidzictwo.


Życzmy wszystkim w Nowym Roku wielu sukcesów spełnienia marzeń, a na kłopoty i troski - śpiewanie. Najlepiej z nami.