Niech nasza droga będzie wspólna.
Niech nasza modlitwa będzie pokorna.
Niech nasza miłość będzie potężna.
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego,co się tej nadziei może sprzeciwić.

(Jan Pawel II) 

DSC 0817mOd 23 lat cztery chóry działające na terenie Gminy Gierałtowice, tradycyjnie zbierają się w chudowskim kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów, by tam w koncercie kolędowym oddać hołd ,,Nowo Narodzonemu Zbawicielowi Świata". Wraz z chórami występuje od wielu lat Orkiestra Dęta OSP Przyszowice.Muzycy pod dyrekcją Mirosława Hajduka stanowili fundament tegorocznego kolędowego koncertu. Nie tylko występowali w swoim repertuarze ale jednocześnie witali i żegnali poszczególne chóry, które kończyły swój występ, stanowiło to niezwykle atrakcyjną oprawę, podnoszącą wagę uroczystości.Tradycja związana ze wspólnym kolędowaniem chórów sołeckich miejscowości Gminy Gierałtowice niesie za sobą również inne przesłanie. Pokazuje, jak bardzo śląska społeczność przywiązana jest do tradycji. Wspólne kolędowanie jest także dowodem na to jak ważne jest od wieków na tej ziemi wzajemne zrozumienie ( to ślonske kamrajstwo). Cóż bowiem bardziej może integrować daną społeczność jak nie wspólne kolędowanie. Pięknym akcentem kończącym tegoroczny koncert był występ chórów połączonych – wszystkich miejscowości sołeckich – dyrygowała – Barbara – Jałowiecka – Cempura.Warto dodać, że 

przyszowska orkiestra dęta składa się prawie wyłącznie z młodych muzyków, to niewątpliwie zasługa dyrygenta, który potrafi przygarnąć do siebie utalentowaną młodzież. Przybywa również z roku na rok młodych chórzystów. W chóralnym śpiewie niezwykle ważna jest bowiem czysta barwa i dynamika głosu, ten potencjał drzemie w młodym organizmie, cieszy więc fakt, że zarówno muzyka sakralna jak śpiew zaczyna mieć wielu zwolenników wśród młodych ludzi.
Tradycyjnie po koncercie odbyło się krótkie nabożeństwo połączone w wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a po błogosławieństwie wszyscy udali się na tradycyjny poczęstunek na który zaprosili gości, gospodarze koncertu. Tradycyjnie, stoły uginały się pod ciężarem DSC 0813mśląskiego kołocza. Należy dodać iż koncert zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Gierałtowice pan Joachim Bargiel.
Kończy się okres radosnego śpiewu, czas kolędowania do Gromnicznej, jak mawiała moja starka. Życzmy sobie zatem aby ten rok tak trudny na samym początku, był dla nas rokiem pełnym Wiary, Nadziei i Miłości – a muzyka i chóralny śpiew niech staną się kluczem do tych jedynych prawd które mogą nam wszystkim zapewnić szczęście tu na ziemi. Chwalmy w pieśni Tego, który przyszedł na świat po to, by śmiercią swoją odkupić nasze grzechy.
W tegorocznym koncercie kolędowym wystąpili;
Chór ,,Słowik" Przyszowice dyrygował - Henryk Mandrysz
Chór ,,Bel Canto" Chudów – dyrygowała - Barbara – Jałowiecka – Cempura
Chór ,,Skowronek" Gierałtowice – dyrygowała - Beata Stawowy
Chór ,,Cecylia" - Paniówki - dyrygowała – Andronika Krawiec
Orkiestra Dęta OSP – Przyszowice – dyrygował – Mirosław Hajduk


*Żródło; Cytaty Jana Pawła II* www.cytaty.info /autor/janpaweliikarolwojtyla.htm