lata 80-te i 70-te

  Lata 70-te Chór rozpoczął wyjazdem do Czechosłowacji.

W roku 1971 - chór za zdobycie I-go miejsca w zawodach Okręgu Rybnickiego zostałdsc 0312 uhonorowany uczestnictwem w koncercie finałowym Związku Śląskich Kół Śpiewaczych, na Zadolu w Katowicach Ligocie.

W 1973 r. obchodzono Jubileusz z okazji 60-lecia istnienia Towarzystwa Śpiewaczego "Skowronek" 

dsc 0317z udziałem chórów Okręgu Rybnickiego oraz chóru dziecięcego Kukułki z Ornontowic.

W roku 1977 i 1979 chór zdobywa I miejsce w zawodach Okręgu Rybnickiego, w nagrodę uczestniczy w Dożynkach Centralnych w Piotrkowie Trybunalskim. Nagrywa audycję telewizyjną, organizuje Jubileusz 65-lecia, a jesienią w 1979 r. zdobywa "Puchar Przechodni" Okręgu Rybnickiego.

Początek lat 80-tych nie zapowiada się obiecująco. Nadszedł okres stanu wojennego, zmalała aktywność członków, mimo to zarząd doprowadza do mobilizacji i nieprzerwanej działalności. W roku 1984 notuje się kilka występów, a wśród nich udział w Festiwalu Pieśni Chóralnej w Raciborzu oraz Jubileusz 70-lecia.

W roku 1986 w Przeglądzie Chórów Górniczych w Sierszy, zdobywa wyróżnienie i nagrodę, uczestniczy w Koncercie Laureatów. Dwa miesiące później bierze udział w I Turnieju Chórów Mieszanych w Chorzowie. W roku 1987 na uwagę i podkreślenie zasługuje uroczystość 20-lecia pracy dyrygenta mgr Jerzego Pogockiego w chórze "Skowronek". Rok 1989 był wizytówką prężności organizacyjnej zarządu i aktywności członków, zorganizowano kolejny Jubileusz i kilka koncertów m. in. Koncerty Gminy Gierałtowice, która jako jedyna w Polsce posiada tyle chórów ile sołectw. Jesienią chór ponownie zdobywa "Puchar Przechodni" Okręgu Rybnickiego.

 

Joomla Templates - by Joomlage.com