DuoCoral

Tadeusz Puchałka.

Trzej Królowie w gierałtowickiej Betlyjce.

Święto Trzech Króli w nowym 2015 roku, u Matki Bożej Szkaplerznej wyglądało zupełnie inaczej niż zwykle.

DSC 06862-320x213

6 stycznia do Parafii w Gierałtowicach z dobrą nowiną i kolędowaniem przybył zespół ,,DuoCoral" czyli Magda i Tomek w towarzystwie gitarzysty Czesława. Wierni, którzy przybyli do kościoła by wysłuchać koncertu byli świadkami niecodziennego widowiska. Zespół wykonał kolędy i pastorałki we własnych aranżacjach. Kolędy jakby inne od tych które śpiewamy na co dzień a jakże piękne. Jak widać nutka popowej muzyki  nie przeszkadza ani Małemu Jezuskowi, ani też nie umniejszyła piękna i powagi chwili związanej z Narodzeniem Pańskim i odwiedzinami władców którzy uwierzyli i podążali za światłem prawdy by w końcu dotrzeć do ,,pałacu" króla wszech czasów, którym okazała się surowa grota skalna.

Koncertu z uwagą wysłuchali również członkowie gierałtowickiego chóru ,,Skowronek". Cieszył widok rodziców ze swoimi pociechami.  Piękny koncert, lecz nie tylko to pozostanie w pamięci publiczności zebranej podczas koncertu; W przerwach pomiędzy prezentacją kolejnych utworów, publiczność miała okazję wysłuchać historii związanej z działalnością zespołu i ich drogi artystycznej.

,,DuoCoral" to grupa muzyczna, dla której muzyka to pasja. W przeciągu roku sporo czasu spędzają na różnego rodzaju imprezach muzycznych. Wiele koncertują. Zespół znany jest nie tylko w kraju, koncertują w Czeskiej Republice, na Węgrzech, mieli okazję zagrać dla publiczności we Francji oraz są stałymi gośćmi podczas imprez polonijnych w Niemczech. W tym roku zaszczycili swoją obecnością parafię pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej w Gierałtowicach. Na uwagę zasługuje również chęć niesienia przez zespół „DuoCoral" pomocy tym, którzy tego wsparcia potrzebują. Stąd pomysł na organizację różnego rodzaju przedsięwzięć charytatywnych. Zebrane pieniądze podczas takich koncertów przeznaczają w całości na leczenie czy rehabilitację chorych dzieci.

Koncerty kolędowe zespołu „DuoCoral" obfitują  w wiele wzruszających momentów. Jednym z nich jest opowiedziana historia małej dziewczynki urodzonej z niedotlenieniem mózgu, której  dzięki organizacji koncertów udało się opłacić dwa turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku. Pewnego dnia pojawia wraz ze swoimi Rodzicami na posesji lidera grupy. Siedzi jednak w samochodzie, wiedząc, że nie potrafi samodzielnie chodzić. W pewnym momencie, po otwarciu drzwi samochodu, dziewczynka nagle wstaje i po raz pierwszy w życiu, samodzielnie pokonuje niewielką odległość, zaledwie były to trzy kroki. „Dla nas były one dowodem na to, że jest sens tego co robimy. Uśmiech na buzi dziecka, które postawiło odważnie swoje pierwsze kroki w Życiu, to jak promień słońca dający życie."- wspominają muzycy. Nieść ludziom radość, to nasze przesłanie... ( więcej na www.duocoral.of.pl ).

Na stronie http://szkaplerznej.pl/koledowanie-z-duocoral/ można obejrzeć zdjęcia z koncertu.

Joomla Templates - by Joomlage.com